Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Краснопільська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04336317) був реорганізований і увійшов до складу Марківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Увага! Податкова інформує.

Квартира, будинок в різних населених пунктах: куди звертатись для проведення звірки

Відповідно до Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

-об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

-розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

-права на користування пільгою із сплати податку;

-розміру ставки податку;

-нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Нагадаємо, що в умовах карантину діють особливі умови надання адміністративних послуг та відвідування ЦОП в Старобільському управлінні Головного управління ДПС у Луганській області. Окремі адміністративні послуги можливо отримати дистанційно за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет» з використанням електронного цифрового підпису.  Листування також можна здійснювати з Старобільським управлінням за допомогою  електронної поштової скриньки: lg.starobilsk.official@tax.gov.ua .

Контактні телефони:

ЦОП у м. Старобільськ (06461) 2-40-07; 2-33-67;  

ЦОП у смт. Марківка (06464) 9-10-87, 9-23-77;

ЦОП у смт. Новопсков (06463) 2-14-42, 2-12-61;

ЦОП у смт. Новоайдар (06445) 9-29-59.

Старобільське управління

На допомогу армії платниками податків сплачено  понад 11 мільйонів гривень

Протягом   січня - квітня 2020 року платники, що перебувають на обліку в Старобільському управлінні Головного управління ДПС у Луганській області сплатили 11,7 млн гривень військового збору. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 11 відс. або на 1,2  млн гривень. Зокрема платники Старобільського району сплатили 5,2 млн грн, Марківського району – 1,9 млн грн, Новоайдарського району – 2,5 млн грн, Новопсковського району – 2,0 млн грн, ін. районів – близько 0,1 млн гривень.

Податківці нагадують, що військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення бойових дій. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Старобільське управління

Погашення боргу з ЄСВ – це вимога сьогодення!

За 4 місяці 2020 року платниками Луганської області до бюджету сплачено 1 млрд 79млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини 12 статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, накладається штраф та на суму недоїмки нараховується пеня.

  • штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (п.2 част. 11 статті 25 ЗУ № 2464- VI);
  • пеня з розрахунку – 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу(част.10 статті 25 ЗУ № 2464- VI).

Також у разі несплати платником сум боргу, податковою службою направляються виконавчі документи (узгоджені вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ) на виконання до державної виконавчої служби, що тягне за собою додаткові витрати при примусовому погашенні такої заборгованості.

З початку 2020 року Головним управлінням ДПС у Луганській області направлено для виконання до державної виконавчої служби 601 узгоджену вимогу на загальну суму боргу 30 млн гривень.

На жаль, є такі платники податків, які протягом тривалого періоду  не сплачують єдиний внесок. На сьогоднішній день заборгованість зі сплати ЄСВ в цілому по Луганській області становить 2 млрд 161,6 млнгрн, в тому числі по підконтрольній українській владі території – 452 млн гривень. Це перешкоджає стабілізаційним процесам та економічному зростанню регіону. Роботодавці, не виконуючи норми Закону, не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а і позбавляють осіб, які у них працюють, права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій мінімального страхового внеску. Тільки після повного розрахунку роботодавця, ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи.

Так з 1 січня 2020 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 27 років страхового стажу.

Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Наголошуємо: період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Слід звернути увагу громадянна такий важливий аспект: законодавством не передбачено механізму, яким працівник міг би, навіть як би хотів, самостійно сплатити заборговану по його зарплатні суму ЄСВ. Це може зробити лише роботодавець в однакових частках для усіх робітників підприємства.

На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Звертаємося до суб’єктів господарювання  погасити заборгованість зі сплати ЄСВ та не допускати в подальшому виникнення боргу. З метою недопущення виникнення та зростання штрафних санкцій та пені, платник самостійно може дізнатись про наявність/відсутність заборгованості в такий спосіб:

звіривши розрахунки в Центрі обслуговування платників за місцем його реєстрації;

скориставшись власним «Електронним кабінетом платника податків» за умови наявності особистого ЕЦП;

скориставшись послугою «Дізнайся більше про свого бізнес партнера» на сайті ДПС України та субсайті територіальних органів ДПС.

Погашення боргу з ЄСВ це отримання впевненості у завтрашньому дні!

Головне управління ДПС у Луганській області

ПОДАРУНКИ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМ

Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 23) визначені чіткі правила та обмеження щодо отримання подарунків державними службовцями.

Зокрема, Законом України «Про запобігання корупції» забороняє:

  • одержувати подарунок, вартість якого перевищує один прожитковий мінімум, встановлений на день прийняття подарунка (наразі це 2 102 грн.);
  • одержання від однієї особи (групи осіб) протягом року подарунків, сукупна вартість яких перевищує два прожиткові мінімуми, встановлені для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки (наразі це 4 204 грн.).

Виключення становлять такі випадки:

1. коли подарунок дарується близькою особою, а саме: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного посадовця.

Якщо вартість подарунка від близької особи – більше 5 прожиткових мінімумів (10 тис 510 грн), то такий подарунок обов’язково має бути відображений у щорічній декларації.

Якщо ж вартість подарунка перевищує 50 прожиткових мінімумів (105 100 грн.), то його отримання необхідно відобразити у повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.

2. Коли подарунки одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, виграші, призи, премії, бонуси.

Відповідальність за порушення вказаних заборон передбачена статтею 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо особу суд визнає винною, на неї накладається штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (від 1700 до 3400 грн.), а подарунок конфіскується.

Якщо особа вчиняє порушення повторно, то штраф становить від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 6800 грн.), подарунок також конфіскується, до того ж, людина позбавляється права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції

Головного управління ДПС у Луганській області  

Роботодавці та підприємці спрямували майже 165 мільйонів гривень єдиного внеску

Упродовж січня-квітня поточного року суб'єкти господарювання Старобільського, Марківського, Новоайдарського, Новопсковського та ін. районів обслуговування Старобільським управлінням Головного управління ДПС у Луганській області, сплатили 164,9 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 12,7 мільйонів гривень більше ніж за січень-квітень минулого року. Зокрема у квітні поточного року на соціальні гарантії направлено 37,5 мільйонів гривень.

Фахівці Старобільського управління звертають увагу керівників підприємств, бюджетних установ, організацій і підприємців на недопущення виплат заробітної плати без перерахування відповідних сум єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а також погашення наявної заборгованості з податкових платежів та єдиного внеску.

Старобільське управління

Що потрібно знати при застосуванні програмних РРО

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон №128) та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон №129).

Зазначеними законами, зокрема, запроваджується низка новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО):

1. суб’єктам господарювання буде дозволено при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами застосовувати програмні РРО, в якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо). Програмний РРО за допомогою спеціального програмного забезпечення може фіскалізувати розрахункові операції на сервері ДПС.

Слід зазначити, що для уникнення втрат, у першу чергу, суб’єктів малого та мікробізнесу (дрібних підприємців), відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

2. Передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС (далі – механізм «Кешбек»).

Так, якщо споживачу надано касовий чек РРО, проте інформація про такий чек відсутня на сервері ДПС, споживач має право звернутися до контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків та, у разі їх підтвердження, має можливість отримати з бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано з порушенням вимог чинного законодавства.

Механізм «Кешбек» запроваджується, в першу чергу, для боротьби з «не фіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

3. Передбачається впровадження обов’язкового застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами.

Крім того, перед цим передбачається впровадження обов’язку застосування РРО для фізичних осіб – підприємців (платників єдиного податку другої та третьої груп), які провадять певні ризикові види діяльності (продаж товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, торгівля ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, готелів тощо, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках).

4. За незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається деяке збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки діючі норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у 2000 році. При цьому ніяких додаткових штрафів до вже передбачених Законом України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) не встановлюється.

5. Також Законом № 128 передбачається обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування та цін товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (до цього було тільки для пального).

При проведенні розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, відповідно до п. 7 ст. 17 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас Законом України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон №533) було перенесено терміни набуття чинності відповідними нормами Закону №128 і Закону №129.

Так, відповідно до пп. 4 та 5 розділу І Закону №533 набрання чинності Законами №№128 та 129 відтерміновується:

- з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;

- з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності;

- з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Старобільське управління


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *